18 February 2020, Tuesday
Menu
Special thanks for members of IT cluster
Facebook
Youtube
Poster
06-02-2015 | Informacja prasowa
Mistrzostwa Europy Field w Łucznictwie odbędą się w Polsce

Strzała z łuku została wystrzelona w sam środek parku w Łańcucie. Mistrzostwa Europy Field w Łucznictwie odbędą się w Polsce w przyszłym roku w samym sercu dawnych potyczek rycerskich. W dniach od 5-10 października 2015 r. na terenie Zamku w Łańcucie oraz na innym ciekawym terenie w Kielnarowej odbędzie się rywalizacja zawodników w łucznictwie polowym z całej Europy. Ten rodzaj łucznictwa jest bardziej widowiskowy od tego organizowanego na halach sportowych. Kiedyś łuk należał do narzędzi walki i przetrwania, dzisiaj to narzędzie używane jest w prestiżowym sporcie, jakim jest łucznictwo, co więcej jest to dyscyplina olimpijska. Łucznictwo należy do tego rodzaju sportu, który wyrabia w zawodniku dyscyplinę, wytrwałość, opanowanie i wiele innych pozytywnych cech. Porównałbym go do karate, w którym również pomimo rywalizacji i walki wręcz wyrabia koordynację, koncentrację i opanowanie samego siebie. Łucznictwo jest bardzo dobrą dyscypliną dla dzieci i młodzieży.

W łucznictwie obecnie wykorzystuje się wiele różnych rodzajów sprzętu oraz technik. Ogólnie rzecz biorąc można ten sport sklasyfikować do dwóch odmian. Jednym jest łucznictwo tarczowe oraz łucznictwo polowe. Ten drugi rodzaj łucznictwa polowego charakteryzuje się tym, że zawody muszą odbywać się w terenie, a dosłownie w lesie.

Serdecznie zapraszamy wolontariuszy, którzy chcieliby mieć swój udział w organizacji Mistrzostw Europy w Łucznictwie Polowym.


 

General Sponsors
Media Partners