18 February 2020, Tuesday
Menu
Special thanks for members of IT cluster
Facebook
Youtube
Poster
21-09-2006 | Informacja prasowa

     W piknikowej atmosferze, na torach łuczniczych CWKS Resowvia w Rzeszowie odbyły się w sobotę, 15 września br., II Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Łucznictwie.

    Tych, którzy na codzień trzymają w rękach pióra, mikrofony, aparaty lub kamery można było zobaczyć, jak pełni skupienia próbują naciągać cięciwy, zakładać strzały i  wreszcie... celując trafiać do tarcz. W zgodnej opinii uczestników było to często trudniejsze od znalezienia puenty dla medialnego materiału.

    Po fazie wstępnej, turach próbnych strzałów wyłoniono finałową ósemkę, która w systemie pucharowym walczyła o mistrzostwo. W wyniku celnych trafień Mistrzem Polski Dziennikarzy  2006r. w Łucznictwie został Łukasz Pado z rzeszowskich Nowin, a wicemistrzami Wit Hadło i Marcin Jeżowski, dzienikarze Supernowości.

   W zawodach uczestniczyli przedstawiciele wszystkich mediów, a rozegranym dodatkowo turnieju open triumfowała Beata Wolańska z TVP3.

    Nagrody, puchary i dyplomy wręczali uczestnikom prezesi: Bolesław Pezdan,  Rzeszowskiego Okręgowego Związku Łuczniczego i Jacek Trojnar, Sekcji Łuczniczej CWKS Resovia.

    Organizatorzy zapewnili dziennikarzom fachową pomoc i opiekę; każdy zawodnik mał przydzielonych "doradców merytorycznych", którymi byli młodzi łucznicy Resovii, kierowani przez trenerów i Wacława Siutę, głównego sędziego zawodów.

     W perspektywie mistrzostw świata w łucznictwie, jakie odbędą sie w 2009 r. w Rzeszowie impreza była znakomitą okazją do poznania specyfiki łucznictwa i promocji tego sportu, coraz bardziej modnego i rodzinnego w Europie i Ameryce.

     Sponsorzy sekcji, tym razem firmy Eco-Smak z Górna i cukiernia Bulanda z Rzeszowa, zapewnili uczestnikom mozliwość rozładowania stresu zawodniczego w trakcie degustacji ich wyrobów, jakie uświetniły piknik wieńczący sportowe  zmagania. 

General Sponsors
Media Partners