18 February 2020, Tuesday
Menu
Special thanks for members of IT cluster
Facebook
Youtube
Poster
05-07-2007 | Informacja prasowa

     Kolejny wyjazd z łukami zapowiada się szczególnie.

    Okazją są  X WIELKIE MANEWRY SZWEJKOWSKIE W TWIERDZY PRZEMYŚL. Znakomita od lat zabawa w największej twierdzy Europy, prowadzona z Haszkowym poczuciem humoru i przemyską fantazją, od lat gromadzi w Przemyślu tłumy z całego świata miłośników Dobrego Wojaka i przezacnego grodu nad Sanem.

     Tym razem będziemy promować łucznictwo i mistrzostwa świata w niedzielę - 8 lipca, na dziedzińcu kazimierzowskiego zamku. Dzień wcześniej - Szwejkowi Towarzysze i ich miłośnicy -  będziemy bawić się nad przemyskim Sanem, na wałach, po obu stronach rzeki. A zatem w niedzielne popołudnie zapraszamy na zamkowe wzgórze w Przemyślu.

      Komitet Organizacyjny Łuczniczych Halowych Mistrzostw Świata Rzeszów 2009 reprezentować będą zawodnicy z Grabownicy i Rzeszowa. Warto będzie zobaczyć bądz posłuchać ciekawych opowieści o tym sporcie, poznać jego tradycje i współczesność, spróbowaćstrzelać i rywalizować w kategoriach amatorskich i profesjonalnych.

    Instruktażować będą członkowie-Dobrego Wojaka Szwejka oraz zwodnicy i trenerzy z czołówki krajowej i europejskiej; na przełomie czerwca i lipca br. na rozgrywanych w Portugalii mistrzostwach Europy rzeszowska kadetka ( po naszemu juniorka młodsza) Joanna Płonka została mistrzynią Starego Kontynentu. Wraz z koleżankami i kolegami z Rzeszowa i Grabownicy, nasi młodzi zawodnicy powinni neźle zamieszać na tergorocznej olimpiadzie młodzieży i zdobyć kolejne laury dla Podkarpacia.

  Czy aby nie czas na Przemyśl i łucznictwo w tym tradycyjnie zbrojnym i sportowym grodzie?

  Jak każdy wyjad i ten możliwy jest dzięki naszym sponsorom.  Kosmetyki ZIAJA (nagrody w konkursach) i D&R CZACH autoryzowany dealer Chrysler, Dogde, Jeep z Rzeszowa pomogli nam w udziale w Szwejkowskich Manewrach.  (jb)

General Sponsors
Media Partners