18 February 2020, Tuesday
Menu
Special thanks for members of IT cluster
Facebook
Youtube
Poster
10-07-2007 | Informacja prasowa

  Towarzystwo miłośników dobrego wojaka Szwejka, jego filozofii życiowej i przygód, na Podkarpaciu ma dwa święta.

    W Sanoku spotykają się szwejkolodzy by przy ławeczce Dobrego Wojaka, po wizycie w areszcie  mieszczącym się w sanockim Zaułku Szwejka, powspominać jego przygody na tej ziemi. Pełno wtedy w mieście barwnych postaci w charakterystycznych czakach, szarych mundurach. Święto ich jest jednak jakby własnym spotakaniem haqszkowych wyznawców, udział mieszkańców kończy się na przyglądaniu się i ewentualnych, przy piwie, rozmowach.

    W Przemyślu szwejkowskie manewry, dwudniowe, zawłaszczające całe miasto wxcągając w zabawy wszystikch, od małych po najstarszych. Bulwary nad Sanem, przemyski Rynek czy dziedziniec kazimierzowskiego Zamku, przez dwa dni są miejscami radosnych imprez, na których bawi się całe miasto i przyjezdni goście.

    Tegoroczne, X Wielkie Manewry, uświetniliśmy także my.

     W niedzielę, w drugi dzień manewrów, na zamkowym dziedzińcy stanęły nasze maty. Tłum wokół nich i liczba chętnych do strzelania dowiodły, że za rok powinniśmy być tam przez cały czas trwania tej wspaniałej zabawy. Załączone zdjęcia z imprezy najlepiej oddają jej klimat. (BT)

 

General Sponsors
Media Partners