18 February 2020, Tuesday
Menu
Special thanks for members of IT cluster
Facebook
Youtube
Poster
30-07-2007 | Informacja prasowa

   Mistrzostwa Polski łuczniczej młodzieży odbyły się w Kielcach, na torach łuczniczych tamtejszej Stelli. Uczestniczyło w nich 240 zawodniczek i zawodników. Podkarpacie reprezentowały trzy kluby: Resovia Rzeszów, Górnik Grabownica i Jar Kielnarowa.

    W punktacji województw Podkarpacie było czwarte ( za Śląskiem, Świętokrzyskiem i Łódzkiem).Taką samą lokatę w rywalizacji klubowej zdobyła Resovia ( przed nią były Łucznik Żywiec, Stella Kielce i Społem Łódź). 

   Aleksandra Kaczmarska zdobyła indywidualnie dwa medale: srebrny  (odl. 50m)i brązowy (odl. 70 m).  Wraz koleżankami - N. Wysocką, A.Płonką i J. Rączką - jako drużyna juniorek, dziewczęta zdobyły drugie miejsce i srebrny medal mistrzostw Polski, ustępując jedynie drużynie Czarna Strzała Bytom.  

   Sukces ten jest także efektem pracy trenerów Wacława Siuty i Wiesława Opałka.

   Joaana Rząsa, zawodniczka Jaru Kielnarowa i i Jan Litwin z Resovii Rzeszów za wyniki powyżej 1100 punktów w konkurencji Ł-AB zdobyli gwiazdy FITA w łukach klasycznych.

     Mistrzostwa pokazały, że systematyczna praca zawodników i trenerówdaje efekty. Mimo trudnych warunków za powodzeniem realizują oni programy i tworzą trwałe fundamenty pod przyszłe sukcesy. (BJ)   

General Sponsors
Media Partners